عنوان: فیلم آزمایش اسلامپ بتن
زبان: انگلیسی
فرمت فایل: MP4
حجم فایل: 12 مگابایت
زمان: 3:50 دقیقه
کیفیت: 360p

Slump Test Video

فیلم آزمایش اسلامپ بتن – Concrete Slump Test

فیلم حاضر مربوط است به انجام آزمایش اسلامپ بتن که بر اساس BS EN 12350-2 صورت می پذیرد. در این آزمایش ابتدا درون قالب اسلامپ مرطوب گردیده و بر روی یک صفحه بیس پلیت افقی قرار می گیرد. هنگام پر کردن قالب اسلامپ با بتن، با ایستادن بر روی پایه های طرفین قالب، آن را محکم روی صفحه بیس پلیت نگه دارید. قالب اسلامپ را در 3 لایه که ارتفاع هر کدام برابر یک سوم ارتفاع قالب است، پر کرده و هر لایه را با 25 ضربه توسط میله مخصوص متراکم نمایید. ضربات را بصورت یکنواخت بر روی مقطع هر لایه پخش کنید.

در آزمایش اسلامپ بتن برای لایه پایین لازم است میله را کمی کج کرده و تقریباً نصف ضربه ها را در نزدیکی جدار قالب بزنید و سپس بقیه ضربه ها را به صورت قائم و در مسیری مارپیچ به سمت مرکز قالب ادامه دهید. ضربه های لایه پایین باید طوری باشد که میله در تمام عمق لایه نفوذ نماید. لایه دوم و لایه بالایی را نیز طوری متراکم کنید که میله در تمام عمق لایه و مقداری از لایه زیرین خود نفوذ نماید.

در هنگام پر کردن لایه بالایی و قبل از آغاز ضربه ها، بتن را تا جایی به داخل قالب بریزید که از قالب بیرون بزند. پس از پایان تراکم این لایه، با غلتاندن میله مخصوص بر روی لبه قالب اسلامپ، بتن اضافی را بردارید. سپس بلافاصله قالب را با دقت و بطور قائم طی 5 ثانیه (با تولرانس 2 ثانیه) به طرف بالا کشیده و بدون هیچگونه حرکت جانبی یا پیچشی از روی بتن برداشته و به صورت وارونه در کنار آن قرار دهید. انجام آزمایش اسلامپ بتن از آغاز پر کردن بتن تا برداشتن قالب اسلامپ باید بدون وقفه و در مدت زمان دو و نیم دقیقه صورت پذیرد.

در نهایت بلافاصله میله مخصوص را بصورت افقی بر روی قالب برعکس شده اسلامپ قرار داده، و با اندازه گیری فاصله قائم بین زیر میله مخصوص و بلندترین ارتفاع بالای نمونه تغییر شکل یافته، اسلامپ را تعیین کنید.

مراحل انجام آزمایش اسلامپ بتن را می توانید در فیلم 3:50 دقیقه ای به زبان انگلیسی از طریق لینک زیر مشاهده فرمایید.

 

دانلود رایگان