عنوان: نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی بر اساس نشریه 543
پدید آورنده: تکنوبتار
ویرایش: دوم 2.8.1
فرمت فایل: اجرایی تحت اکسل (زیپ شده)
حجم فایل: 1.26 مگابایت
قیمت فایل: 58000 تومان
توضیحات: این برنامه تک کاربره بوده و نیاز به فعال سازی از طریق ایمیل دارد

نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی بر اساس نشریه 543

نرم افزار حاضر تحت عنوان «نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی بر اساس نشریه 543» از سری محصولات سایت تخصصی تکنوبتار می باشد که تحت اکسل با فرمت اجرایی تهیه گردیده و هم اکنون نسخه 2.8.1 آن جهت انجام محاسبات سقف تیرچه و بلوک با تیرچه خرپایی در اختیار شما همراهان گرامی می باشد.

نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی تکنوبتار در حالت کلی طی 5 گام مراحل طراحی را از دریافت اطلاعات مورد نیاز آغاز نموده و به مرحله استخراج نتایج در قالب یک صفحه A4 منتهی می گرداند. از قابلیت های منحصر بفرد این نرم افزار در مقایسه با سایر نرم افزارهای موجود برای طراحی تیرچه خرپایی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ویژگی های متمایز نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی تکنوبتار

  • این نرم افزار تعداد اطلاعات ورودی را به حداقل رسانده و اغلب پارامترها از جمله ضخامت دال بتنی، آرایش میلگردها و ... را بر اساس ضوابط نشریه 543 و برخی ملاحظات اجرایی بصورت خودکار محاسبه می نماید.
  • در بخش معرفی بارها، به جهت برآورد هر چه دقیق تر خیز بلندمدت تیرچه، بار مرده سقف به سه بخش «وزن تیرچه و بلوک»، «وزن کف سازی و اندود زیر سقف» و «وزن تیغه بندی» تفکیک گردیده است. بار زنده نیز به دو حالت یکنواخت و متمرکز قابل تعریف می باشد. در گام کنترل نتایج نیز «بار زنده دائمی» و «بار مرده ناشی از وزن کف سازی و تیغه بندی قبل از اتصال قطعات غیر سازه ای» دارای ضرایب پیشفرضی منطبق بر شرایط متعارف ساختمان های مسکونی می باشند که کاربر در صورت تمایل می تواند مقدار آنها را با فعال نمودن تیک مربوطه، بر اساس نیاز خود تغییر دهد.
  • نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی تکنوبتار بر اساس آرایش آرماتور بدست آمده، ابعاد اجرایی برای پاشنه تیرچه ارائه نموده و بر اساس ابعاد جدید که گاهاً موجب افزایش آکس به آکس تیرچه ها نسبت به فرض اولیه نیز می گردد، محاسبات را دوباره انجام داده و نتایج دقیق تری ارائه می دهد.
  • نحوه محاسبه طول آرماتور تقویتی در مثال ارائه شده نشریه 543 ایراداتی دارد که گاهاً منجر به نتیجه نادرست می شود. لکن این نقیصه در نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی تکنوبتار با دقت کامل برطرف گردیده و خروجی آن از صحت کامل برخوردار می باشد.
  • نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی تکنوبتار به لحاظ گرافیک کاملاً غنی بوده و شکل های هوشمند آن متناسب با شرایط موجود بروز می گردند که تأثیر آن در راهنمایی هر چه بیشتر طراح و تسلط وی بر روند کار طراحی بسیار چشمگیر می باشد.
  • اطلاعات موجود در خروجی این نرم افزار که در قالب یک برگ A4 و بسیار شبیه به خروجی نرم افزار ETABS می باشد، در عین خلاصه و مفید بودن، بقدری کامل است که می توانید از آن پرینت گرفته و مستقیماً بدون نیاز به کوچکترین تغییری درون دفترچه محاسبات خود قرار دهید. شکل موجود در خروجی نرم افزار نیز منطبق بر نتیجه طراحی شما می باشد. یعنی به تک یا دوبل بودن تیرچه، آرایش آرماتور به دست آمده و نحوه اتصال آرماتور طولی به عرضی که با جوش است یا قلاب، حساس است.

تصاویر نرم افزار طراحی تیرچه خرپایی بر اساس نشریه 543

 

قیمت : 58000 تومان

پرداخت

(توجه: بنابر ملاحظات اجرایی، حداکثر ارتفاع قابل انتخاب برای بلوک در این برنامه، 25 سانتیمتر می باشد)