عنوان: جدول لیستوفر آرماتوربندی
پدید آورنده: تکنوبتار
ویرایش: 1.0
فرمت فایل: اکسل (زیپ شده)
حجم فایل: 76 کیلوبایت
قیمت فایل: 15000 تومان

جدول لیستوفر آرماتوربندی

معمولاً جدول لیستوفر آرماتوربندی موجود در نقشه های اولیه پروژه ها بدلیل عدم اشاره به محل دقیق قطع آرماتورها ملاک خوبی برای برآورد وزن آرماتور مورد نیاز پروژه نمی باشند و پرت آرماتور بسیار بالایی نیز دارند. لذا برآورد دقیق و نزدیک به واقعیت آرماتور مورد نیاز پروژه که معمولاً سنگین ترین هزینه یک پروژه بتن آرمه را به خود اختصاص می دهد و به تبع آن در ارائه قیمت بسیار حائز اهمیت است، مستلزم تهیه لیستوفر اجرایی آرماتور و به حداقل رساندن میزان پرت آرماتور با لحاظ محل قطع و خم آرماتورها بر اساس مشخصات فنی و اجرایی می باشد. در ایران اغلب جهت تهیه جدول لیستوفر آرماتوربندی از نرم افزار اکسل استفاده می شود و سایت تخصصی تکنوبتار نیز با استفاده از همین نرم افزار، برنامه «جدول لیستوفر آرماتوربندی + کتابخانه شکل ها» را تهیه نموده و در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده است.

مشخصات برنامه جدول لیستوفر آرماتوبندی

برنامه جدول لیستوفر آرماتوبندی + کتابخانه شکل ها که تحت اکسل تهیه گردیده است، شامل 3 شیت تحت عنوان Listofer (Landscape) ، Listofer (Portrait) و Shapes Library می باشد.

شیت Listofer (Landscape) که سایز آرماتور 6 تا 32 میلیمتر را در بر می گیرد، با دریافت سایز، طول و تعداد آرماتور برای هر پوز، به صورت اتوماتیک طول آرماتور پوز مربوطه را در ردیف جاری محاسبه می کند و در انتهای جدول نیز طول و وزن آرماتور هر سایز به صورت جداگانه محاسبه گردیده و در ردیف آخر وزن کل آرماتور جدول لیستوفر به دست می آید. این شیت معمولاً در برآورد آرماتور مورد نیاز کاربرد دارد.

شیت Listofer (Portrait) مشابه شیت Listofer (Landscape) می باشد، با این تفاوت که با کاهش ستون های سایزبندی به 5 ستون و افزایش تعداد ردیف پوزها، جهت تهیه صورتمجالس اجرایی طراحی گردیده است. تجربه نشان داده است که مقاطع بتن آرمه مربوط به یک صورتمجلس اجرایی حداکثر از 5 سایز آرماتور تشکیل می یابد و ستون های مازاد سایزبندی تنها فضای جدول لیستوفر آرماتوربندی را اشغال می کنند. البته این شیت کاملاً هوشمند بوده و کاربر می تواند مطابق شکل زیر با انتخاب سایز مورد نیاز خود (نمره 6 تا 32) از لیست های موجود در بالای شیت، تمامی محاسبات حتی وزن واحد در انتهای شیت بر اساس انتخاب جدید را بروز نموده و بدون فوت وقت اطلاعات مربوط به طول و تعداد پوزها را در ستون های مربوطه وارد کند تا به همین راحتی کار تکمیل جدول لیستوفر به اتمام برسد. اطمینان داریم شیت Listofer (Portrait) رضایت شما را جلب خواهد کرد.

 

 

Listofer

 

و اما شیت Shapes Library مجموعه ای از شکل های متعارف را در خود جای داده است. در تهیه جدول لیستوفر آرماتوربندی، ترسیم شکل پوزهای مربوطه یکی از زمانبرترین و مشکلترین بخشهای کار می باشد که تکنوبتار جهت سهل تر کردن این امر، اقدام به تهیه این نموده است. لذا شما عزیزان می توانید تنها با کپی کردن شکل ها از شیت Shapes Library و چسباندن آنها در شیت های مربوط به جدول لیستوفر آرماتوربندی و تغییر اندازه ها بر اساس نیاز خود، مرحله ترسیم شکل را به راحتی پشت سر بگذارید.

تصاویر محیط برنامه جدول لیستوفر آرماتوبندی

 

 

قیمت : 15000 تومان

پرداخت